Dechovka Jižní Čechy

Na úvod > Novinky > Jižani vstupují do dechovkového světa ve velkém stylu

Jižani vstupují do dechovkového světa ve velkém stylu

Ještě jí nejsou ani dvaroky a už slaví velké úspěchy. Jihočeská dechová kapela Jižani vyhrála 1. září celostátní finále mistrovství ČR dechových hudeb 2012 Zlatá křídlovka a opět tak ukázala, že už nyní patří mezi Jižani nejlepší dechové orchestry z Čech a Moravy. Jako absolutní vítěz národního finále jubilejního 20. ročníku získala titul Mistr republiky dechových hudeb.

„Do soutěže jsme se přihlásili, abychom vzdali hold české a  moravské dechovcea ukázali, že tento lidový žánr má lidem stále co říct. Získání titulu Mistr republiky dechových hudeb je pro nás nejen obrovským úspěchem, ale současně i motivací do další práce,“ říká kapelník a umělecký vedoucí Jižanů Miroslav Dvořák. Dodejme, že  Jižani vydali za dobu své krátké existence již dvě hudební CD. Druhé, s názvem Cikánka vnadná s podtitulem Tou píseckou branou, Maria, Má dobrá matko a další hudební trumfy z jižních Čech i Moravy, slaví křest 3. září, v den kapelníkových 50. narozenin.

Zlatá křídlovka patří v ČR mezi nejstarší a nejvýznamnější události v oblasti dechové hudby. Malé dechové orchestry v ní soutěží o titul Mistra republiky dechových hudeb. Vítěz má navíc zaručenou pozvánku na pět hudebních festivalů a natočení zvukové nahrávky. Jubilejní 20. ročník pořádaly z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR NIPOS-ARTAMA Praha, Sdružení dechových  orchestrů ČR, Dům kultury Hodonín, Umělecká agentura BRIVA, Výstaviště České Budějovice a Asociace trumpetistů České republiky.

 
Nové CD

Nové CD Jižani

.
Nové CD je možné zakoupit na koncertech kapely nebo objednat na dobírku na adrese: jizani@jizani.cz
.

Cena 190,- Kč

.
1) Bystročická
2) Milé vzpomínky
3) Ty nemáš srdce
4) Proč nezůstane slunce stát
5) Vy zvonky v Loretě
6) Margit
7) Lesácká
8) Hvězdička
9) Tuláček
10) Čočovička
11) Sen lásky
12) Dva stíny
13) Věřím
14) Kam vracím se rád
15) Ještě tu poslední

Ostatní CD

Rozhlasový pořad

Televizní pořad

Jižani vánoční koncert (sestřih)