Dechovka Jižní Čechy

Na úvod > Novinky > Jižani vstupují do dechovkového světa ve velkém stylu

Jižani vstupují do dechovkového světa ve velkém stylu

Ještě jí nejsou ani dvaroky a už slaví velké úspěchy. Jihočeská dechová kapela Jižani vyhrála 1. září celostátní finále mistrovství ČR dechových hudeb 2012 Zlatá křídlovka a opět tak ukázala, že už nyní patří mezi Jižani nejlepší dechové orchestry z Čech a Moravy. Jako absolutní vítěz národního finále jubilejního 20. ročníku získala titul Mistr republiky dechových hudeb.

„Do soutěže jsme se přihlásili, abychom vzdali hold české a  moravské dechovcea ukázali, že tento lidový žánr má lidem stále co říct. Získání titulu Mistr republiky dechových hudeb je pro nás nejen obrovským úspěchem, ale současně i motivací do další práce,“ říká kapelník a umělecký vedoucí Jižanů Miroslav Dvořák. Dodejme, že  Jižani vydali za dobu své krátké existence již dvě hudební CD. Druhé, s názvem Cikánka vnadná s podtitulem Tou píseckou branou, Maria, Má dobrá matko a další hudební trumfy z jižních Čech i Moravy, slaví křest 3. září, v den kapelníkových 50. narozenin.

Zlatá křídlovka patří v ČR mezi nejstarší a nejvýznamnější události v oblasti dechové hudby. Malé dechové orchestry v ní soutěží o titul Mistra republiky dechových hudeb. Vítěz má navíc zaručenou pozvánku na pět hudebních festivalů a natočení zvukové nahrávky. Jubilejní 20. ročník pořádaly z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR NIPOS-ARTAMA Praha, Sdružení dechových  orchestrů ČR, Dům kultury Hodonín, Umělecká agentura BRIVA, Výstaviště České Budějovice a Asociace trumpetistů České republiky.

 
Nové CD

Nové CD Jižani

.
Nové CD je možné zakoupit na koncertech kapely nebo objednat na dobírku na adrese: jizani@jizani.cz
.

Cena 190,- Kč

.
1) / Nevěrná Andulička
2) Jen ty víš polka
3) Andulko ty jsi má milá
4) Když jsem šel s Aničkou ...
5) Okolo naší vsi
6) Kde že si Anička
7) Anička
8) Něco mě brání
9) Tá naša Anička
10) Palouček ukrytý v mlází
11) Žala naša Anička
12) Budějická věž
13) Má Andulka povídala
14) Já už to políčko
15) Pro Aničku

Ostatní CD

Rozhlasový pořad

Televizní pořad

Jižani vánoční koncert (sestřih)